При контрола на угостителски објекти, две лица се приведени, пронајдена марихуана

Рано утрово патролни полициски тимови спроведена е акциска контрола во угостителски објекти на територијата на цела држава при што се приведени две лица, Д.Р. (20) од Велес затоа што кај него била пронајдена марихуана и дигитална вага и С.П. (18) од Скопје затоа што се однесувала агресивно кон полициските службеници.

Затекнати се девет малолетни лица во угостителски објекти после полноќ и осум лица кои не поседувале документ за лична идентификација. За сите констатирани прекршоци ќе бидат поднесени соодветни поднесоци, соопшти МВР.

 

 

 

Почнавме со спротивставени мислења околу Законот за работни односи, со кој недела се прогласува за неработен ден. Завршивме на Уставен суд.

повеќе

Да ги споменеме и другите големи глобални предизвици: големите опасности од еколошка катастрофа; зголемувањето на нееднаквоста во нашите општества; и напливот на нови технологии кои можат да го нарушат светот доколку истите не бидат соодветно користени и контролирани.

повеќе

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе