Во Скопје

Претепана малолетничка, два месеци претходно добивала закани

Малолетничка два месеци добивала закани, а вчера вечер била и физички нападната од све лица во Скопје.

„Вчера вечер во 21 часот и 20 минути во СВР Скопје, Ј.П.(43) од Скопје пријавила дека околу 18:30 часот во кругот на училиште на улица „Вера Јоциќ“ нејзината 17-годишна ќерка била физички нападната од З.Н. и Е.Н. Тие  ѝ упатувале закани во изминативе два месеца. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, информираат од МВР.

На 2 Август 2021 година ќе се одбележат два значајни настана од историјата на македонскиот народ.

повеќе

Албанскaта политичка и научна јавност имаат објективен пристап и разбирање дека прашањата што се на масата за разговори со Бугарија не се воопшто лесни за решавање.

повеќе

Половични регионални форми на соработка и здружување се опасни за Македонија.

повеќе