Претепана девојка на скопскиот плоштад

Вчера во 21.40 часот во СВР Скопје, М.Д.(32) од Скопје пријавила дека на плоштад „Македонија“ била физички нападната од З.С.(56) од Скопје.

„Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 6 и член 12 од Законот за прекршоцит против јавниот ред и мир“, информираат од МВР. 

Во Македонија само 1% од младите професионално се занимаваат со спорт, 7% спортуваат аматерски, додека 42% спортуваат рекреативно или практикуваат физичка активност во вид на хоби и рекреација.

повеќе

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе