Претепан скопјанец завршил на клиника, три лица уапсени

Три лица од Скопје биле приведени, откако претходно претепале скопјанец кој со тешки телесни повреди завршил на Клиника.

Според пријавеното синоќа во 20.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Скупи“ С.Т.(43) од Скопје бил физички нападнат од неколку непознати лица. С.Т. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

По преземени мерки од полициски службеници во полициската станица Карпош биле приведени  А.К.(40), С.К.(40) и П.К.(22), сите од Скопје.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Мислам дека Европа нема ни да дозволи полемика за македонскиот јазик затоа што тоа е строго научна работа. Освен нашите политичари-шупелки, никој друг не би посегнал по таа светост.

повеќе

Сега младите сакаат што е можно побрзо да ја напуштат својата земја. Тие веќе не се чувствуваат застапени и го изгубија чувството на припадност.

повеќе

Во либералните демократии веќе со години се продлабочува политичката поларизација, се намалува довербата во владеењето на правото и, институционално гледано, состојбата општо се распаѓа.

повеќе