Претепан и ограбен Скопјанец пронајден како беспомошно лежи на „Партизанска“ за време на полициски час

Денеска (07.06.2021) во 00.42 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Партизански одреди“ имало повредено лице.

„По преземени мерки било констатирано дека се работи за М.Б.(65) од Скопје кој изјавил дека бил физички нападнат од две лица кои му одзеле пари и телефон. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, информираат од МВР.

Време е да се фокусираме врз суштинските проблеми. Време е да создадеме вистински ’општествен договор‘ за владеење на правото и на човековите права како главни столбови на европските вредности

повеќе

Стратешко партнерство на македонската влада со Зока енерџи солушнс, компанија регистрирана за обработка и отстранување на опасен отпад, не е правилен начин за решавање на проблемот во мала држава како Македонија.

повеќе

Цивилизацијата би можела да се дефинира како глутница која има рационална потреба да ги легитимира и образложи своите колежи, грабежи и узурпации.

повеќе