Прегазена 22-годишна девојка од Дебар на „Првомајска“

Вчера во 16.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Борис Трајковски" во Скопје, патничко возило „рено" со скопски регистарски ознаки, управувано од М.С.(33) од Скопје, удрило во пешакот Н.Б.(22) од Дебар.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Н.Б. констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза". Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе

Трагично е што воопшто треба да се бориме за зачувување на институција која отсекогаш била стожер на културниот живот во Македонија.

повеќе