Прегазена млада девојка во неготинско

Вчера во 23.20 часот во селото Пепелиште, неготинско, патничко возило „ауди", управувано од К.Д.(18) од селото Пепелиште, удрило во пешакот С.А.(20) од истото село.

Притоа, С.А. се здобила со тешки телесни повреди и со возило на Итна медицинска помош била пренесена во Здраствениот дом во Кавадарци. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од полициската станица Неготино.

Вчера оправдано доминираше веста дека „Макрон ќе поддржи преговори за Македонија и Албанија ако ЕК препорача во март“.

повеќе

Албанија мора отворено да каже, дека обидите на Софија за асимилација на Македонците во Албанија како Бугари не се добрососедство, туку отворен напад.

повеќе

Перењето пари преку трансакции со недвижнини ги интегрира црните фондови во економијата, притоа обезбедувајќи сигурна инвестиција.

повеќе