Прегазен полицаец на работното место во Скопје

Во текот на вчерашниот ден 37- годишник со автомобилот удрил во полициски службеник во Скопје.

„Вчера во 14.00 часот на крстосница од булевар „Кузман Јосифовски Питу“ со булевар „Кочо Рацин“, патничко моторно возило „форд“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.Р.(37), удрило во полициски службеник при вршење на службени дејства“ соопштуваат од МВР.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Бидејќи знаеме да се перчиме со секој што потекнал од нашиве простори, дури и до илјадито колено наназад (од Аминта III до Симона Халеп), јас ќе ја искористам приликава за да се погордеам со македонските гени на еден извонреден музичар: Васил Хаџиманов.

повеќе

Коста Абрашевиќ, Гоце Делчев... и десетици илјади современици кои потпишале дека „по род се...", за да можат да патуваат и да работат во ЕУ државите.

повеќе

Наместо ефтини штосови на прес конференциите на СДСМ, ВМРО и ДУИ, на кои во несвест паѓаат само  партиските послушници, нивните лидери треба да одговорат на конкретни прашања.

повеќе