Прегазен пешак во кичевско

Вчера во 11.30 часот на регионалниот пат Кичево - Осломеј, патничко возило „шевролет матиз“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Ј.У.(76) од кичевското село Србица, удрило во пешакот Л.А.(67) од село Туин, кичевско.

„Во незгодата Л.А. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Медицинскиот центар во Кичево. Увид на местото на настанот извршила екипа од полициската станица Кичево“, информираат од МВР.

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе