МВР

Прегазен маж во Скопје, возачот избегал

Маж се здобил со тешки повреди откако бил прегазен од автомобил во Скопје.

„Вчера во 19:15 часот било пријавено дека на булеварот 8 Септември“ во Скопје патничко возило удрило во 52-годишниот пешак С.З. од Скопје и го напуштило местото на незгодата. Пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „8 Септември“.  Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, информира МВР.

Вакцинирањето преку ред, слабата стратегија и лошата комуникација со јавноста ги обележаа првите месеци на вакцинирање во Хрватска која во моментов е близу дното на ЕУ во однос на процентот на вакцинирана популација. 

повеќе