Прашкаста материја најдена во куќа во Скопје, полицијата приведе жена

Вчера во 20:00 часот на ул.„Никола Тесла" во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје ја лишиле од слобода 39-годишната С.К. од Гевгелија, бидејќи при претрес во куќа во Скопје каде таа престојува, извршен со судска наредба, биле пронајдени прашкаста материја и предмети со остатоци од прашкаста материја, информира МВР.

По целосно документирање на случајот, против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Во Македонија само 1% од младите професионално се занимаваат со спорт, 7% спортуваат аматерски, додека 42% спортуваат рекреативно или практикуваат физичка активност во вид на хоби и рекреација.

повеќе

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе