Познаници нападнале брачен пар во Шивец

Р.П.(52) од Кавадарци вчера пријавила дека околу пладне додека била во својот дом во село Шивец, кавадаречко, таа и нејзиниот сопруг  биле физички нападнати од С.А. и П.А. двајцата од Ваташа кои ги познавала.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Ние сме земја што први во Европа имаме стратегија за интеркултурализам.

повеќе

Францускиот предлог претставува директно рушење на основните темели на ЕУ.

повеќе

Од мали нозе ги заобиколуваме правилата на игра, па не е ни чудо што потоа се сопнуваме кога ќе истрчаме на терен.

повеќе