Пожар во возило во Тетово, повредени нема

Нема повредени во пожарот во возило, што се случи ноќеска во центарот на Тетово. Огнот е изгаснат од тетовските пожарникари.

„Околу 22 часот и 50 минути, на улица „Маршал Тито" во Тетово избувнал пожар во патничко моторно возило „БМВ" со странски регистарски ознаки, што го управувал 25-годишниот А.О од тетовско Желино. Нема повредени, а со интервенција на тетовската Територијална противпожарна единица за кусо време бил изгаснат, информира портпаролот на СВР Тетово“, Марјан Јосифоски.

По пожарот, увид извршила екипа од Секторот за внатрешни работи Тетово.

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе