Пожар во пилана во прилепско Житоше

Ноќеска околу 1 часот после полноќ во Полициската станица Прилеп било пријавено дека во с.Житоше, прилепско, настанал пожар во пилана, сопственост на Б.Ш., во кој биле опожарени градежен материјал и огревни дрва. 

Пожарот бил изгаснат околу 03.00 часот од екипа на Територијалната противпожарна единица Прилеп.

Време е за коренити промени на економскиот систем во Хрватска.

повеќе

Јавното здравје и економијата одат заедно и во време на пандемија, па затоа најдобриот начин да ѝ се помогне на економијата во оваа криза е ако се воведат адекватни рестрикции за пандемијата да се стави под контрола.

повеќе

Стопанската комора на Македонија со донесувањето на 4-тиот сет на мерки гледа остварување на ветеното дека Владата на РСМ и во услови на здравствено- економска криза ќе стои зад компаниите.

повеќе