Густ чад и пламен над Скопје

Пожар во населба Бутел, горат гуми во близина на гробиштата

Пожар попладнево избувна во Скопје. Густиот чад и пламен кој се издигаше над главниот град ги вознемири граѓаните. Од Противпожарната единица потврдуваат дека се гасне пожар кој избувнал во близина на гробиштата во населба Бутел и дека се работи за запалени гуми. 

Од таму велат дека пожарникарите се на терен и се интервенира за да се изгасне огнот. 

Објавено

Сабота, Јуни 1, 2019 - 19:22

Неопходно е да се допрецизира законот со што би се овозможило одреден дел од финансиски средства да се пренасочат кон делот на општествена одговорност на приредувачите на игри на среќа со цел подобрување на спортската инфраструктура.

повеќе

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе