Пожар во куќа во скопско Радишани

Пожар во семејна куќа во населбата Радишани избувнал денеска при што пожарникарите спасиле едно лице.

Командантот на Противпожарната единица на Град Скопје, Владимир Симоновски информира дека интервенирале со четири возила и 15 пожарникари.
 
За пожарот, Противпожарната единица на Град Скопје информираше и на својата официјална фејсбук страна.
 
Пожар на ул. Скоевска. Н.Радишани. Благодарение на брзата интервенција на противпожарната бригада, пожарот за брзо време беше локализиран,и изгаснат, спасено беше лицето кое беше во куќата. Нема повредени во настанот, се вели во објавата на Фејсбук. бак/аа/

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе

ДУИ, која по конфликтот го вееше албанското црвено - црно знаме, потоа синото, на следните избори ќе го вее зеленото.

повеќе

Што правите министерке, кога ќе посетите еден приватен или државен иниверзитет за да видите што навистина се случува.

повеќе