Пожар во куќа во Делчево, повредена 67-годишна жена

Во пожар кој вчера избувнал во Делчево повредена е 67-годишна жена. Пожарот е изгаснат од противпожарната единица од Делчево. Увид на местото на настанот ќе изврши екипа од Полициска станица Делчево.

Во 19,25 часот во Полициска станица Делчево било пријавено дека на ул.„Првомајска" во Делчево настанал пожар во куќа сопственост на С.И.(72) при што целосно бил опожарен спрат од куќата и целата покуќнина. Во пожарот со изгореници се здобила сопругата на сопственикот С.И.(67) на која доктор одитна медицинска помош и била укажана лекарска помош, велат од МВР.

 

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе