Пожар на 17 кат во зграда во Скопје, маж пренесен во болница

Утрово во зграда во Скопје избувнал пожар. Екипите на противпожарната бригада интервенирале и го гаснеле огнот во стан на 17 кат на улица "Вич". Причините за пожарот ќе се знаат по завршување на увидот. 

Педесет и осумгодишниот В.Ѓ. која бил во станот за време на пожарот, поради вдушување на поголемо количество на чад, е пренесен со возило на Итна медицинска помош во Ургентен центар при клинички центар "Мајка Тереза".

Од страна на Бригадата за противпожарна заштита пожарот е целосно изгаснат во 10.55 часот. Увид ќе се врши во текот на денот.

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе