Повтoрно пронајдена дрога во штипскиот затвор

При претрес во полуотвореното одделение во Казнено-поправната установа Затвор Штип кај С.А. од Кочани била пронајдена една ќеса со прашкаста материја.

Како што соопшти МВР, од страна на полициски службеници од СВР Штип прашкастата материја била одземена за понатамошна постапка.

По комплетирање на случајот, против С.А. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Незабележливите разлики во нашето однесување кои се дел од психолошката манипулација на социјалните мрежи се предизвикани од надзорниот капитализам и ја нарушуваат демократската култура и личната автономија.

повеќе

После десетици години се решава холдингот, неданочните давачки и царинските тарифи значајни за бизнисот.

повеќе

Целиот свет гледа на 2021 година како на година на заздравување на економијата.

повеќе