Повредено лице во рудник во Пробиштип

Вчера наутро во полициската станица во Пробиштип од Итната медицинска помош било пријавено дека за укажување на лекарска помош кај нив бил донесен Ј.М. (58) од Пробиштип, кој се повредил при работа во рудник во Пробиштип.

Увид бил извршен и се работи на расчистување на случајот.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе