Повредено 15-годишно момче со трицикл

На локалниот пат Миладиновци – Илинден, патничко возило „цитроен", со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Н. (50) од Миладиновци, вчера удрило во 15-годишен малолетник од Миладиновци, кој туркал трицикл.

Во незгодата, малолетникот се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе