Повредени две лица во судар на воз и автомобил во кумановско Романовце

Две лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случила денеска попладне во кумановското село Романовце, соопштија oд СВР Куманово и општата болница.

Сообраќајката во кумановската полиција била пријавена во 12:48 часот и во неа учествувале воз и патничко моторно возилo, велатт од СВР Куманово.

Директорката на болницата Снежана Захариева информира дека двајца пациенти биле примени во болницата и по пружената помош се префрлени на скопските клиники.

„Двајцата пациенти се во стабилна состојба“, изјави Захариева.

Трендот на заминување на младите од родната земја е загрижувачка појава која се случува во Македонија.

повеќе

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе