Повредени две лица во судар на воз и автомобил во кумановско Романовце

Две лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случила денеска попладне во кумановското село Романовце, соопштија oд СВР Куманово и општата болница.

Сообраќајката во кумановската полиција била пријавена во 12:48 часот и во неа учествувале воз и патничко моторно возилo, велатт од СВР Куманово.

Директорката на болницата Снежана Захариева информира дека двајца пациенти биле примени во болницата и по пружената помош се префрлени на скопските клиники.

„Двајцата пациенти се во стабилна состојба“, изјави Захариева.

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе