Повредена сопатничка во сообраќајка во Скопје

Две лица, од кои едно потешко, а едно полесно, се повредени во сообраќајка што се случила што се случила вчера на бул. „Никола Карев“ во Скопје.

„Вчера во 10.20 часот било пријавено дека на бул.‘Никола Карев‘, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ‘фолксваген голф‘ со скопски регистарски ознаки управувано од  М.Д.(36) од Скопје и патничко моторно возило ‘фолксваген голф‘ со кумановски регистарски ознаки, управувано од С.П.Ј.(37) од с.Речица-кумановско. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила А.С.(35) од Скопје сопатничка од скопскиот ‘голф‘, по што била пренесена во Комплексот клиники ‘Мајка Тереза‘ за укажување на лекарска помош. Со телесни повреди се здобил М.Д. и бил пренесен во Градската општа болница ‘8-ми Септември‘ за укажување на лекарска помош“, информира МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР-Скопје.

Пандемијата на коронавирусот која го зафати целиот свет, не само што има огромно влијание врз јавното здравство, општеството и економијата како целина, туку предизвика пустош и во спортот.

повеќе

За транспортерите – благодарам, за мерките – итност, за компаниите надеж дека Владата ќе ги искористи сите ресурси на државата за да ги одржи во живот, без разлика на цената што треба да се плати за тоа.

повеќе

Пандемијата со коронавирусот започна во време кога довербата во институциите беше на рекордно ниско ниво. 

повеќе