Повреден работник во кавадаречка компанија

Во ОВР Кавадарци вчера во 16:30 часот било пријавено дека во болницата во Кавадарци бил донесен  Љ.Н. (57), вработен во една кавадаречка компанија. Тој додека ја чистел машината на која работел се лизнал, по што добил телесни повреди.

Од СВР Велес денеска информираа дека за настанот е запознат  трудов инспектор и се преземаат  мерки за негово расветлување.

Либералната империјалистичка доктрина на Америка е одговорна за ужасниот масакр во места како Виетнам, Ирак и Централна Америка. Но Америка, исто така, произведе либерална антиимперијалистичка доктрина што останува затскриена во една ТВ-серија што ја восхитува американската публика уште од 1966 година.

повеќе

Граѓани, бегалци, мигранти, веќе не ни е важно – се чини дека никој не гледа светла иднина за себе во Албанија.

повеќе

Енергетската сиромаштија е значително поприсутна во централна, источна и југоисточна Европа, покажува последното истражување.

повеќе