Во Скопје

Повреден полицаец во сообраќајка

Полициски службеник се здобил со телесни повреди откако вчера возилото во кое бил сопатник се судрило со друго возило на улицата „Митрополит Теодосие Гологанов“ во Скопје.

Како што информира Министерството за внатрешни работи, во сообраќајна незгода учествувале патничко возило „шкода октавија“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на МВР, управувано од Д.Ј.(46), а совозач бил Ш.Д. (42) кој се здобил со повреди, а од друга страна патничко возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Н.С.(22) од с.Просениково, струмичко.

Повредениот полицаец бил пренесен во Комплекс клиниките „Мајка Тереза“. Увид на местото на незгодата извршила екипа од СВР Скопје.

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе