Повреден навивач откако сакал да ѝ побегне на полицијата

Навивач од Скопје, при обид да избега од полиција се здобил со повреди и е пренесен во Градската општа болница „8 Септември", а потоа бил задржан во полициска станица.

„Во текот на вчерашниот ден, во СВР Скопје е пријавено дека на булеварот „Гоце Делчев" и улица „Лазар Линченовски", по завршување на спортски натпревар, повеќе лица фрлале тврди предмети кон возило „Сеат", во кое се превезувале навивачи на една од навивачките групи,“ информираат од Министерството за внатрешни работи.

Откако ја забележал полицијата, повредениот се обидел да избега, но се здобил со повреди и бил пренесен во Градската општа болница „8 Септември", а по укажаната помош бил задржан во полициска станица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Сведоци сме деновиве на сензационална приказна за некаков американски тим кој, внимавајте, агресивно ќе ловел корупција во Македонија.

повеќе

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе