Повреден маж во во сообраќајна несреќа на патот Кавадарци-Неготино

Еден човек е тешко повреде во сообраќајна несреќа што синоќа се случила на патот Кавадарци-Неготино, на местото викано „Маренски уши“.

Несреќата се случила помеѓу товарно возило „цитроен“ управувано од Н.Т.(53) од Битола и запрежно возило, управувано од Д.В.(67) од Неготино.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил Д.В. и бил пренесен во Општата болница во Кавадарци за укажување на лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила екипа од полициската станица Кавадарци.

Практичната имплементација на владината стратегија „едно општество за сите“, која на хартија има добри намери, е засенета од неуспешната борба против корупцијата и организираниот криминал.

повеќе

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе

Нивото на Советот на Центар никако да порасне и да ги покаже демократските капацитети и зрелоста очекувани од граѓаните.

повеќе