Повеќе скопјани приведени, полицијата им нашла марихуана

Во текот на изминатите неколку дена полицијата во Скопје приведе повеќе лица во одделни случаи откако кај нив била пронајдена марихуана. За сите нив МВР најавува соодветен поднесок по документирање на случаите.

Ноќеска во 03.30 часот на подрачјето на Бит Пазар од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје биле лишени од слобода А.Ц.(28) и А.А.(31) двајцата од Скопје, затоа што кај нив биле пронајдени марихуана и бела прашкаста материја.

Марихуана била пронајдена и кај Д.Д.(34) од Скопје, кој бил проведен синоќа во 20.35 часот на подрачјето на Центар од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје.

Исто така синоќа на подрачјето на Центар од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје бил лишен од слобода С.А.(22) од Скопје, кај кого била пронајдена марихуана. Во, Скопје на подрачјето на Аеродром за марихуана полицијата го привела и М.К.(25) од Скопје, а на подрачјето на Карпош од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје бил лишен од слобода Џ.Ј.(22) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена марихуана.

Марихуана и ризла била пронајдена и кај М.Н.(23) и Ј.Н.(26) двајцата од Скопје, кои биле приведени од полицијата на подрачјето на Чаир.

 

(Насловот е на турски со причина, во превод, „писмо или револвер“.)

повеќе

Со фактот што Европа продолжува да плаќа милијарди долари за рускиот гас секој месец, таа и понатаму игра онака како што свири Кремљ, покажувајќи на тој начин дека е заробеник на сопственото задоволство.

повеќе

Грејната сезона заврши во месец април како и секоја година, но последнава беше со многу проблеми кои произлегоа од енергетската криза, од војната во Украина и генерално од светската економска криза.

повеќе