Полицискиот час не го почитувале 11 лица, 558 казни за неносење маска

Полицијата констатирала дека синоќа од 22 часот до 5 часот утринава 11 лица не ја почитувале забраната за движење, а во текот на изминатото деноноќие на територијата на целата држава регистрирани се 558 прекршувања на мерката за носење лична заштита на лице.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата за да се спречи ширењето на ковид-19.

Целиот свет гледа на 2021 година како на година на заздравување на економијата.

повеќе

Не треба толку да се грижиме за тоа дали се искачуваме на табелата, туку повеќе треба да внимаваме на тоа дали навистина се справуваме, истражуваме и ги гониме оние кои се занимаваат со корупција.

повеќе

Потребно е да се провери дали имало наредба за следење врз Камчев.

повеќе