Непочитување на здравствените мерки

Полицискиот час го прекршиле 24 лица

Полицијата затекна 24 лица надвор за време на полицискиот час од синоќа во 20 часот до утрово во 5 часот. Против нив се поднесени соодветни пријави. Во последното деноноќие парични казни им се изречени на 470 лица кои немале маска на лицето.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат здравствените мерки и да придонесат во намалување на ширењето на коронавирусот.

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе

ДУИ, која по конфликтот го вееше албанското црвено - црно знаме, потоа синото, на следните избори ќе го вее зеленото.

повеќе

Што правите министерке, кога ќе посетите еден приватен или државен иниверзитет за да видите што навистина се случува.

повеќе