Во периодот од 22 до 05 часот

Полицискиот час го прекршиле 22 лица

Полицискиот час во Скопје го прекршиле 11 лица, а на територијата на земјата вкупно 22 лица кои биле затекнати на отворен простори. Казнети се и 525 лица кои во изминатото деноноќе биле затекнати без маски на лицето.

Во изминатите седум часа во временскиот период од 22  до 05 часот полицијата затекнала 22 лица кои не ја почитувале забраната за движење, а 11 од нив се регистрирани на територија на СВР Скопје.

Во текот на изминатото деноноќие пак, на територијата на земјата, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 525 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата заради спречување на ширењето на ковид-19.

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе

ДУИ, која по конфликтот го вееше албанското црвено - црно знаме, потоа синото, на следните избори ќе го вее зеленото.

повеќе

Што правите министерке, кога ќе посетите еден приватен или државен иниверзитет за да видите што навистина се случува.

повеќе