Полицискиот час го прекршиле 21 лице, маска не носеле 372

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на целата држава се регистрирани 372 прекршувања на мерката за носење лична заштита на лице, а во периодот од 23 часот синоќа до 05 часот утрово забраната за движење не ја почитувале 21 лице, информира МВР.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и за спречување на ширењето на ковид-19.

Што правите министерке, кога ќе посетите еден приватен или државен иниверзитет за да видите што навистина се случува.

повеќе

Узурпацијата на јавниот простор како камен за сопнување на граѓанскиот активизам.

повеќе

Паузата во борбата против коронавирусот, бизнисот ја користи за свое преструктуирање и за непосредни контакти со компаниите кои беа запоставени во изминатиот период.

повеќе