Полицискиот час го прекршиле 15 лица, а 480 не носеле маска

Забраната за движење од синоќа во 20 часот до утринава во 05 часот не ја почитувале 15 лица, додека мерката за носење лична заштита на лице ја прекршиле 480 лица, соопшти МВР.

Министерството за внатрешни работи повторно апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата за спречување на ширењето на ковид-19.

 

Незабележливите разлики во нашето однесување кои се дел од психолошката манипулација на социјалните мрежи се предизвикани од надзорниот капитализам и ја нарушуваат демократската култура и личната автономија.

повеќе

После десетици години се решава холдингот, неданочните давачки и царинските тарифи значајни за бизнисот.

повеќе

Целиот свет гледа на 2021 година како на година на заздравување на економијата.

повеќе