Полициски службеници нападнати во Скопје

Вчера во 20.30 часот во Скопје на ул.„Ѓорче Петров“патничко возило „ауди“, со скопски регистарски ознаки, управувано од А.А.(26) од с.Кондово, не застанало на даден знак исо возилото удрило полициски службеник, кој преземал службени дејства.

„По преземени мерки од полициски службеници А.А. бил пронајден.Според пријавеното, потоа повеќе лица физички  нападнале полициски службеници. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, информираат од МВР.

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе

Предвидувањата за тоа дека ќе дојде денот кога Бугарија ќе ги искористи пасошите кои Софија така лесно им ги даваше на македонските државјани почнуваат да се остваруваат.

повеќе

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе