Полициска акција во скопско, упасено лице за издржување на казна затвор

Припадници на СВР Скопје вечерва во село Раовиќ уапсија едно лице, кое било барано со потерница за издржување на четири години казна затвор.

„Вечерва во 18:45 часот полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка – Отсек за потрага со асистенција на Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје, помеѓу селата Буковиќ и Раовиќ, скопско, го приведоа Н. А. од с.Раовиќ, кој се барал со потерница за издржување на затворска казна од четири години во врска со чл.396 ст.1 од Закон за оружје“, информираат од прес-службата на МВР.

После ова акција на скопска полиција лицето, според најавите, ќе биде предадено во казнено поправна установа. 

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе

Можеби по нас ќе дојдат некои нови клинци што прегрнати ќе го слушаат мртвиот Џоле и ќе го разберат подобро отколку што го разбравме ние на кои со години жив на глуви уши ни пееше за љубовта.

повеќе

За државата Македонија, Македонците се посебен народ со повеќевековна традиција, кои зборуваат, творат, се радуваат и тагуваат на македонски јазик, веќе со векови, во и надвор од територијата на нашата држава.

повеќе