Три дена по пријавата на мајката

Полицијата во интернет кафе ја најде исчезнатата малолетничка од Битола

Мелолетното девојче од Битола што беше пријавено за исчезнато, е најдено во интернет кафе. По три дена откако битолчанка пријави дека ја нема нејзината 14 годишна ќерка, полицијата тргна во потрага по малолетничката.

На 5 јануари годинава жена од Битола пријави дека нејзината ќерка А.М. излегла од дома и повеќе не се вратила. Вчера полициски службеници го пронашле девојчето во интернет кафе на улица „Елпида Караманди“ во Битола. 

Детали околу тоа каде било девојчето три дена од полицијата не соопштуваат.

Македонските граѓани конечно го гледаат крајот на илузијата што им се продава од осамостопјувањето до денес.

повеќе

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе

Зрелоста на еден народ е да препознае кога протестите за замена му ги продаваат како протести за промена. 

повеќе