Полицијата пронајде хероин кај гостиварец

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Д.Ш.(49) од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги,психотропни супстанци и прекурсори“.

„Вчера полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот на улица „Мара Угриноска“ во Гостивар, при што пронашле и одзеле хероин“, информираат од МВР.

ЕУ, свесна за демократскиот дефицит на земјите од Западниот Балкан (но и останатите, претежно економски проблеми), како да тежнее кон формирање блиски, но и специфични односи со овој регион, без полноправно членство.

повеќе

Нарушени се човековите права и слободи, нема владеење на правото и правосудството, кои треба да бидат основа на процесот.

повеќе

Поентата на глобализмот е максимално економско вмрежување во десетици економски сојузи на секоја држава.

повеќе