Во време на забраната за движење од 20 до 5 часот

Полицијата напиша пријави за уште 40 лица кои го прекршиле полицискиот час

Полицијата затекнала 40 лица кои не ја почитувале забраната за движење во временскиот период од синоќа во 20 часот до утрово во 5 часот и тие ќе добијат прекршочни пријави.

Полицијата во последното деноноќие парично казни 528 лица кои ги затекнала без заштитна маска на лицата.

Од МВР апелираат до граѓаните да ги почитуваат како полицискиот час, така и здравствената мерка за заштита од коронавирусот како што е задолжителното носење маска или друг вид прекривка на лицето.

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе

ДУИ, која по конфликтот го вееше албанското црвено - црно знаме, потоа синото, на следните избори ќе го вее зеленото.

повеќе

Што правите министерке, кога ќе посетите еден приватен или државен иниверзитет за да видите што навистина се случува.

повеќе