Полицијата кај Пољак нашла фотографии од воен објект кај Криволак

На излезот од капијата на армискиот полигон „Криволак" - Неготино, вчера сопрен бил полски државјанин Х.Л.Р. (54) кај кого биле пронајдени фотографии од воениот објект.

По наредба на јавен обвинителлицето било приведено и задржано за понатамошна постапка. 

ЕУ покажа дека не е во состојба да ги исполни ветувањата дадени пред скоро две децении во Солун и одлучи веќе да не се преправа.

повеќе

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе