Полицајци го приведувале, тој физички ги нападнал

Синоќа во Крушево бил приведен Н.Х.Л. (22) од Скопје, со „хјундаи тусон“ со скопски регистарски ознаки, бидејќи при обид за негово запирање, движејќи се со голема брзина ги довел во опасност полициските службенци, а потоа при приведувањето, физички ги нападнал.

За случајот е известен Јавен обвинител и по негово целосно документирање ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Алчноста за максимизирање на површината на градење ја помина „црвената линија“. Градот полека ја сече гранката на која седи.

повеќе

Пристигна барањето од етничкиот албански фактор во политиката за тоа да има промена во химната, знамето и грбот на државата.

повеќе

Доколку најмоќните луѓе во земјата (вклучително и претседателот Милановиќ) не престанат со вербалните напади и притисоци врз новинари и медиуми, се плашам дека Хрватска ќе појде по стапките на Унгарија, Полска и Словенија во однос на (не)слободата на медиумите, што секако не е европски, туку автократски пат.

повеќе