Во Тетово

Полицаец испукал куршум при проверка на пиштол

Вчера околу 10.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека во работна канцеларија на СВР Тетово, полицискиот службеник Ш.С.(37), вршејќи проверка на службениот пиштол, испукал еден куршум кој завршил во подот пред влезната врата.

Повредени лица нема. Во координација со Јавен обвинител се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Зголемувањето на парите за финансирање на партиите не помагаат во поттикнувањето на политичката активност на граѓаните, туку веројатно и делуваат контрапродуктивно, зголемувајќи ја недовербата во партиите и политичарите.

повеќе

За помалку од еден месец по олеснувањето на рестриктивните мерки, Косово се соочува со нагло зголемување на бројот на случаи со ковид-19, 

повеќе