Почината жена пронајдена во викендичка

Вчера во 9:44 часот во СВР Скопје било пријавено дека во викенд-куќа во скопското село Раштак била пронајдена почината 71-годишната В.Л..

„Смрт без траги на насилство констатирал лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на јавен обвинител телото било дадено на обдукција“, информираат од МВР.

„Сакајќи ја Америка и должејќи ѝ ја првата верност нејзе, ние ќе бидеме безвредни синови и ќерки на Америка ако немаме љубов во нашите срца за почвата што нè хранеше во нашето детство, за јазикот што го зборуваме и што го немаме заборавено...“

повеќе

Овде нема такво нешто. Има некои чинители што се занимаваат со испишување црвени линии. Не им значи ништо фактот што токму под ова гесло е овозможен најдолготрајниот мир на европскиот континент.

повеќе

Србија продолжува да го негира минатото, при што нејзините политички елити ја користат резолуцијата за да ѝ се спротивстават на Црна Гора и истовремено се надеваат дека овој потег ќе им донесе поголема популарност дома.

повеќе