МВР

Починат скопјанец пронајден во Катланово

Вчера околу 15.10 часот во полициско одделение Петровец, од Итна медицинска помош било пријавено дека во двор од куќа, на место викано „Тотинци" во с.Катланово, бил пронајден починат С.С.(62) од Скопје. Oд лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт.

 По наредба на Јавен обвинител, телото на починатото лице е дадено на обдукција.

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе

ДУИ, која по конфликтот го вееше албанското црвено - црно знаме, потоа синото, на следните избори ќе го вее зеленото.

повеќе

Што правите министерке, кога ќе посетите еден приватен или државен иниверзитет за да видите што навистина се случува.

повеќе