Починат мигрант пронајден во близина на Гевгелија

Вчера околу 13.00 часот во Регионалниот центар за гранични работи Југ било пријавено дека на јужната државна граница, на непристапен шумски предел во реонот на с.Негорци кон с.Серменин, имало починато лице, најверојатно мигрант. Полициски службеници излегле и на местото викано „Жабја Река", с.Негорци било пронајдено починато лице.

„Смрт била констатирана од лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител, телото било предадено за обдукција“, информираат од МВР.

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе

Јас, Ангела Илиевска , учесник во повеќе протестни движења низ годините наназад, со себе го носам товарот на мојата личност и идеалите кои ги застапувам низ сите тие движења.

повеќе

Германија не го негира своетo фашистичко минато, ниту дека ја окупирала Франција, па следствено, не се ни менувани ни учебниците во обете земји, ниту се бришани делови од споменични натписи.

повеќе