Починат мигрант пронајден во близина на Гевгелија

Вчера околу 13.00 часот во Регионалниот центар за гранични работи Југ било пријавено дека на јужната државна граница, на непристапен шумски предел во реонот на с.Негорци кон с.Серменин, имало починато лице, најверојатно мигрант. Полициски службеници излегле и на местото викано „Жабја Река", с.Негорци било пронајдено починато лице.

„Смрт била констатирана од лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител, телото било предадено за обдукција“, информираат од МВР.

Во Македонија само 1% од младите професионално се занимаваат со спорт, 7% спортуваат аматерски, додека 42% спортуваат рекреативно или практикуваат физичка активност во вид на хоби и рекреација.

повеќе

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе