Починал работник во фабрика во Кочани

Г.К.(48) од Кочани вчера починал при изведување на работни задачи во фабрика во градот. Вчера во 13.02 часот во СВР Штип, е пријавено дека околу 12.30 часот работникот починал.

„Лекар од Итната медицинска помош Кочани констатирал смрт без траги на насилство“, информираат од МВР.

Увид на местото извршила полициска екипа од ОВР Кочани.

Tреба да ја прифатиме технологијата, наместо да се плашиме од неа, а и игрите се дел од тој процес. 

повеќе

Moжно ли е стотици кандидати за градоначалници три недели да ветуваат, а никој да не каже од каде средства за таа намена т.е. никој да не го спомене зборот децентрализација кој претставува клуч за било какво ветување?

повеќе

Капиталното дело на Танас Вражиновски „Македонска народна митологија“, упатува на потребата нашата наука постојано да се враќа на извориштата на македонската култура и писменост, создавани од светите браќа Кирил и Методиј и од нивните ученици и следбеници, светите Климент и Наум Охридски. 

повеќе