Починал работник во фабрика во Кочани

Г.К.(48) од Кочани вчера починал при изведување на работни задачи во фабрика во градот. Вчера во 13.02 часот во СВР Штип, е пријавено дека околу 12.30 часот работникот починал.

„Лекар од Итната медицинска помош Кочани констатирал смрт без траги на насилство“, информираат од МВР.

Увид на местото извршила полициска екипа од ОВР Кочани.

Под менторство на овој истраен истражувач, научник и педагог, се развивале и се формирале многумина трудбеници и афирматори на македонското културно наследство.

повеќе

Ковидот нема да нѐ победи. Да зборуваме за раст и развој, за подобар и забрзан раст, за паметен и зелен развој.

повеќе

Размислуваме како можеме да ја заштедиме и заштитиме водата, но само додека немаме вода!

повеќе