Почина затвореник во Идризово

Ноќеска околу 2 часот било пријавено дека Д. Б. (39) од Битола додека бил во својата ќелија во Казнено поправната установа „Идризово", му се слошило и со возило на итна медицинска помош бил пренесен во Клиничкиот центар "Мајка Тереза".

Но, набргу откако бил примен на клиниката за токсикологија истиот починал. 

Д.Б. во Казнено поправната установа “Идризово“ бил од  3 септември 2014 година, а осуден бил на три години и седум месеци.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

 

Дали поновите, посјајните и посложените нешта автоматски значи дека се подобри? Всушност, најчесто вистината е спротивна на тоа.

повеќе

Сознанијата за степенот на местенки во судството неминовно го наметнува прашањето дали има местенки и во високото образование.

повеќе

Посебно на Балканот не може да се зборува за чисто етничко-конфесионални, етничко културни или строго етнички омеѓени заедници.

повеќе