Почина затвореник од затворот Идризово

Вчера во 18 часот во СВР Скопје од службено лице од затворот Идризово било пријавено дека во Герантолошки завод „13-ти Ноември" во Скопје, починал 70-годишниот затвореник А.А. од Скопје.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција во Институтот за судска медицина.

Визија на развиениот свет е државните авторитети да го гледаат спортот како средство за подобар економски и социјален развој.

повеќе

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе